Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Brzozowa Świąteczna

Utworzono dnia 21.12.2018

Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły, Uczniom, Rodzicom, Absolwentom a także Przyjaciołom i Sympatykom Brzozowej życzenia radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła, miłości i nadziei na dobry i owocny rok 2019 składają Dyrekcja i Zarząd Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego.

Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia do 2 stycznia włącznie. Zajęcia po przerwie rozpoczną się  3 stycznia 2019r.

Dzień Polszczyzny w naszej szkole

Utworzono dnia 19.12.2018

21 grudnia (piątek) będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Polszczyzny połączony z Wigiliami klasowymi i jasełkami. W programie m.in. quiz przygotowany przez koło teatralne klas ósmych, gry słowne i planszowe, kalambury, festiwal piosenki, a dla gimnazjalistów wykład Pana dr. Bartłomieja Walczaka.

Jasełka dla klas 4-6 w wykonaniu uczennic i uczniów klas czwartych pod kierunkiem Pani Iwony Dornarowicz odbędą się na 4.lekcji (godz.10.45 - 11.30).

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów.

Milanowianki zapraszają

Utworzono dnia 14.12.2018

Stowarzyszenie Milanowianki zaprasza na przedpremierową odsłonę wystawy: 100 Milanowianek na 100-lecie Praw Wyborczych Kobiet w Polsce.

Wystawa pokazuje przekrój zwykłych i niezwykłych mieszkanek Milanówka, które były i są ważne dla historii miasta. Przy tej okazji Agnieszka Grzybek opowie o tym jak Polki wywalczyły prawa wyborcze w 1918 roku.  Czy hasło Chcemy całego życia!, które rozpowszechniała Zofia Nałkowska, żądając równości nie tylko pod względem politycznym, ale także obyczajowym, jest nadal aktualne?

Wtorek, 18 grudnia 16.30.

Pocztówka propagandowa Związku Równouprawnienia Kobiet do obejrzenia po kliknięciu na tytuł wiadomości.

Agnieszka Grzybek – ekspertka równościowa, tłumaczka i redaktorka. Współzałożycielka Fundacji na rzecz Równości i Emancypacji STER, koordynatorka regionalnego programu „Demokracja płci” w Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie. Współautorka i współredaktorka (wspólnie z Joanną Piotrowską) książki Polityka a płeć, autorka wielu artykułów poświęconych kwestiom równościowym. W latach 2002-2005 była członkinią Rady Programowo-Konsultacyjnej przy ówczesnej pełnomocniczce rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Współautorka raportu „Przełamać tabu. Raport o przemocy seksualnej” (2016).

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (1995; praca magisterska napisana pod kierunkiem prof. Marii Janion). Ukończyła Szkołę Praw Człowieka prowadzoną przez Helsińską Fundację Praw Człowieka (1997/1998). Prowadziła zajęcia z historii ruchu kobiecego po 1989 roku na podyplomowych studiach Gender Mainstreaming w Instytucie Badań Literackich PAN.

czytaj dalej na temat: Milanowianki zapraszają

Nasz rewelacyjny zespół teatralny nagrodzony za "Naszą klasę"

Utworzono dnia 06.12.2018

W VI edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „DROGI DO WOLNOŚCI” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie nasz zespół teatralny uczennic i uczniów klas 3 gimnazjum zajął 1. miejsce za spektakl oparty o głośny dramat Tadeusza Slobodzianka "Nasza klasa".

Przedstawienia nadesłało 11 grup, a do półfinału przeszły cztery grupy. Oto uzasadnienie Komisji Konkursowej dotyczące naszego zespołu:

I NAGRODA – Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego z przedstawieniem na podstawie dramatu Tadeusza Słobodzianka „Nasza klasa” za umiejętność przedstawienia w przejmujący sposób i najprostszymi środkami teatralnymi relacji polsko – żydowskich, za inwencję, dyscyplinę artystyczną oraz sprawność w działaniach indywidualnych i zbiorowych.

Gratulujemy całemu Zespołowi oraz Pani Iwonie Dornarowicz. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się 11 grudnia 2018r.  w Teatrze Polskim.

Pierwszą nagrodę Komisja przyznała ex aequo „Teatrowi Stopa” z CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie. Gratulujemy licealistom!

czytaj dalej na temat: Nasz rewelacyjny zespół teatralny nagrodzony za "Naszą klasę"

Co dalej z rozbudową szkoły?

Utworzono dnia 04.12.2018

Miło nam przekazać informację, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia 24 września 2018 r. podtrzymało w mocy warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta Milanówka (decyzja nr 29/2017) dnia 11 maja 2017 r.

Tak więc protest złożony przez naszego sąsiada prezesa firmy Jedwab Polski został odrzucony. W związku z powyższym Zarząd MTE podpisał umowę na przygotowanie projektu budynku przy ulicy Brzozowej 1A.

Wizualizacja wstępna projektu do obejrzenia w załączniku po kliknięciu na tytuł informacji.

czytaj dalej na temat: Co dalej z rozbudową szkoły?

Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż - rozstrzygnięty

Utworzono dnia 04.12.2018

2 grudnia 2018 r. (niedziela) odbyła się kolejna edycja Mikołajkowego Konkursu Skoku Wzwyż organizowanego przez nasz Uczniowski Klub Sportowy MTE we współpracy z Milanowskim Centrum Kultury. Nagrody ufundowało Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne. Wśród wspaniałych wyników wiele udanych skoków naszych uczniów. W czołówce konkursu znaleźli się m.in.: Ola Piotrowska, Teodor Woźnica, Cas Verkuyten oraz Kacper Biedrzycki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Dziękujemy wspaniałej grupie kibiców dopingującej naszych zawodników. Szczegółowe informacje i wyniki na szkolnym Facebooku.

czytaj dalej na temat: Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż - rozstrzygnięty

Tenis stołowy dziewcząt - nasze zawodniczki na podium

Utworzono dnia 28.11.2018

W rozegranych w dwie kolejne środy 28 listopada 2018r. oraz 5 grudnia 2018r. Mistrzostwach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Podstawowych obie nasze drużyny dziewczęce zajęły 3. miejsce w kategorii Młodzież oraz w kategorii Dzieci. Dziękujemy za piękne puchary do szkolnej kolekcji.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i nauczycielom wychowania fizycznego.

czytaj dalej na temat: Tenis stołowy dziewcząt - nasze zawodniczki na podium

"Tu mieszkam, tu oddycham" - ważna kampania społeczna z udziałem naszych uczniów

Utworzono dnia 28.11.2018

Kampania społeczna „Tu mieszkam, tu oddycham” ma na celu uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. W jej ramach odbył się w naszym mieście Konkurs Plastyczny, na który wpłynęło ponad 70 prac. Wśród laureatów znalazła się także trójka naszych uczniów: Janek Biedroń z gimnazjlanej 3b oraz Hania Żuławska i Antek Wdzięczny z klasy 4b naszej szkoły podstawowej.

Gratulujemy laureatom i Pani Agnieszce Krzysiak.

czytaj dalej na temat: "Tu mieszkam, tu oddycham" - ważna kampania społeczna z udziałem naszych uczniów

Ruch drogowy na Brzozowej i Warszawskiej - inicjatywa Zarządu MTE

Utworzono dnia 27.11.2018

Zarząd MTE wystąpił z pismem do Burmistrza Milanówka Pana Piotra Remiszewskiego w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie naszych budynków przy ulicach: Brzozowej i Warszawskiej.

Gorąco zachęcamy Rodziców i Nauczycieli do składania podpisów pod naszą petycją.

Z treścią pisma można zapoznać się w sekretariacie szkoły i tam złożyć swój podpis.

 

Świetny występ naszych Nabojowych Drużyn

Utworzono dnia 23.11.2018

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Po raz pierwszy takie zawody odbyły się 23 listopada w piątek w SP nr 5 w Grodzisku Mazowieckim,w kraju jest to 2.edycja Náboju.

Nasze dwie drużyny spisały się znakomicie, drużyna A w składzie: Łukasz Czerniak, Filip Koska, Adam Pawlak i Ignacy Tworzydło zajęła 2. miejsce, drużyna B w składzie: Maciej Reichel, Julka Talmont - Kamińska, Julka Wnorowska i Marta Żebrowska zajęła 5. miejsce. To znakomity wynik! Na 16 startujących drużyn obie nasze znalazły się w pierwszej piątce! Gratulujemy Uczennicom i Uczniom klas ósmych oraz ich Nauczycielkom, Paniom: Annie Jurczak, Katarzynie Biedrzyckiej i Annie Krzyczkowskiej.

czytaj dalej na temat: Świetny występ naszych Nabojowych Drużyn