Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Nasz rewelacyjny zespół teatralny nagrodzony za "Naszą klasę"

Utworzono dnia 06.12.2018

W VI edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „DROGI DO WOLNOŚCI” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie nasz zespół teatralny uczennic i uczniów klas 3 gimnazjum zajął 1. miejsce za spektakl oparty o głośny dramat Tadeusza Slobodzianka "Nasza klasa".

Przedstawienia nadesłało 11 grup, a do półfinału przeszły cztery grupy. Oto uzasadnienie Komisji Konkursowej dotyczące naszego zespołu:

I NAGRODA – Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego z przedstawieniem na podstawie dramatu Tadeusza Słobodzianka „Nasza klasa” za umiejętność przedstawienia w przejmujący sposób i najprostszymi środkami teatralnymi relacji polsko – żydowskich, za inwencję, dyscyplinę artystyczną oraz sprawność w działaniach indywidualnych i zbiorowych.

Gratulujemy całemu Zespołowi oraz Pani Iwonie Dornarowicz. Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się 11 grudnia 2018r.  w Teatrze Polskim.

Pierwszą nagrodę Komisja przyznała ex aequo „Teatrowi Stopa” z CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie. Gratulujemy licealistom!

czytaj dalej na temat: Nasz rewelacyjny zespół teatralny nagrodzony za "Naszą klasę"

Co dalej z rozbudową szkoły?

Utworzono dnia 04.12.2018

Miło nam przekazać informację, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia 24 września 2018 r. podtrzymało w mocy warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta Milanówka (decyzja nr 29/2017) dnia 11 maja 2017 r.

Tak więc protest złożony przez naszego sąsiada prezesa firmy Jedwab Polski został odrzucony. W związku z powyższym Zarząd MTE podpisał umowę na przygotowanie projektu budynku przy ulicy Brzozowej 1A.

Wizualizacja wstępna projektu do obejrzenia w załączniku po kliknięciu na tytuł informacji.

czytaj dalej na temat: Co dalej z rozbudową szkoły?

Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż - rozstrzygnięty

Utworzono dnia 04.12.2018

2 grudnia 2018 r. (niedziela) odbyła się kolejna edycja Mikołajkowego Konkursu Skoku Wzwyż organizowanego przez nasz Uczniowski Klub Sportowy MTE we współpracy z Milanowskim Centrum Kultury. Nagrody ufundowało Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne. Wśród wspaniałych wyników wiele udanych skoków naszych uczniów. W czołówce konkursu znaleźli się m.in.: Ola Piotrowska, Teodor Woźnica, Cas Verkuyten oraz Kacper Biedrzycki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Dziękujemy wspaniałej grupie kibiców dopingującej naszych zawodników. Szczegółowe informacje i wyniki na szkolnym Facebooku.

czytaj dalej na temat: Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż - rozstrzygnięty

Tenis stołowy dziewcząt - nasze zawodniczki na podium

Utworzono dnia 28.11.2018

W rozegranych w dwie kolejne środy 28 listopada 2018r. oraz 5 grudnia 2018r. Mistrzostwach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Podstawowych obie nasze drużyny dziewczęce zajęły 3. miejsce w kategorii Młodzież oraz w kategorii Dzieci. Dziękujemy za piękne puchary do szkolnej kolekcji.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i nauczycielom wychowania fizycznego.

czytaj dalej na temat: Tenis stołowy dziewcząt - nasze zawodniczki na podium

"Tu mieszkam, tu oddycham" - ważna kampania społeczna z udziałem naszych uczniów

Utworzono dnia 28.11.2018

Kampania społeczna „Tu mieszkam, tu oddycham” ma na celu uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. W jej ramach odbył się w naszym mieście Konkurs Plastyczny, na który wpłynęło ponad 70 prac. Wśród laureatów znalazła się także trójka naszych uczniów: Janek Biedroń z gimnazjlanej 3b oraz Hania Żuławska i Antek Wdzięczny z klasy 4b naszej szkoły podstawowej.

Gratulujemy laureatom i Pani Agnieszce Krzysiak.

czytaj dalej na temat: "Tu mieszkam, tu oddycham" - ważna kampania społeczna z udziałem naszych uczniów

Ruch drogowy na Brzozowej i Warszawskiej - inicjatywa Zarządu MTE

Utworzono dnia 27.11.2018

Zarząd MTE wystąpił z pismem do Burmistrza Milanówka Pana Piotra Remiszewskiego w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie naszych budynków przy ulicach: Brzozowej i Warszawskiej.

Gorąco zachęcamy Rodziców i Nauczycieli do składania podpisów pod naszą petycją.

Z treścią pisma można zapoznać się w sekretariacie szkoły i tam złożyć swój podpis.

 

Świetny występ naszych Nabojowych Drużyn

Utworzono dnia 23.11.2018

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Po raz pierwszy takie zawody odbyły się 23 listopada w piątek w SP nr 5 w Grodzisku Mazowieckim,w kraju jest to 2.edycja Náboju.

Nasze dwie drużyny spisały się znakomicie, drużyna A w składzie: Łukasz Czerniak, Filip Koska, Adam Pawlak i Ignacy Tworzydło zajęła 2. miejsce, drużyna B w składzie: Maciej Reichel, Julka Talmont - Kamińska, Julka Wnorowska i Marta Żebrowska zajęła 5. miejsce. To znakomity wynik! Na 16 startujących drużyn obie nasze znalazły się w pierwszej piątce! Gratulujemy Uczennicom i Uczniom klas ósmych oraz ich Nauczycielkom, Paniom: Annie Jurczak, Katarzynie Biedrzyckiej i Annie Krzyczkowskiej.

czytaj dalej na temat: Świetny występ naszych Nabojowych Drużyn

12 listopada - dniem wolnym od zajęć edukacyjnych

Utworzono dnia 08.11.2018

W związku z przypadającym 11 listopada 2018r. (niedziela) Świętem Niepodległości, zgodnie z decyzjami władz najwyższych RP, dzień 12 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych w naszej szkole.

Święto Niepodległości - warsztaty dla klas 4 i 5

Utworzono dnia 08.11.2018

W dniach 8 i 9 listopada (czwartek i piątek) uczniowie klas 4 i 5 biorą udział w zajęciach warsztatowych o tematyce związanej ze Świętem Niepodległości.

2 listopada - dniem wolnym od zajęć

Utworzono dnia 29.10.2018

2 listopada 2018 r. (piątek) jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć.