Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Solidarni ze strajkiem nauczycieli

Utworzono dnia 08.04.2019

Polska szkoła znalazła się głębokim kryzysie. Pseudoreforma wprowadzana w pośpiechu i byle jak dała w efekcie chaos oraz  frustrację nauczycieli, uczniów i rodziców,  ogromne napięcia i zmęczenie oraz brak poczucia sensu rzutujące w znaczący  sposób na funkcjonowanie polskich szkół.
Powrót do dawnego systemu szkolnego nie rozwiązał żadnego istotnego problemu polskiej szkoły , wręcz przeciwnie, pochłonął olbrzymie koszty i pokłady ludzkiej energii, a także wygenerował nowe problemy, których negatywne skutki obserwujemy dziś w codziennej pracy szkoły i które będą odczuwalne w przyszłości na wszystkich poziomach edukacji.
Polska szkoła stała się ulubionym przez polityków miejscem permanentnych, nieustających zmian, a my wszyscy - nauczyciele, rodzice i uczniowie- zakładnikami ich oraz ich często absurdalnych i nieprzemyślanych koncepcji.
Dlatego popieramy strajk nauczycieli i ich postulaty.
Wykonujemy zawód nauczyciela i w ten sposób zarabiamy na życie i utrzymanie naszych rodzin. Jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy i tak chcemy być traktowani i wynagradzani. Oczekujemy szacunku i poważania, poszanowania naszej pracy, autonomii w podejmowaniu decyzji w dziedzinie, w której jesteśmy fachowcami. Postulat płacowy jest ważny, nie przesłania on jednak skali innych problemów wymagających rozwiązania.
Potrzebny jest pilnie w naszym kraju Okrągły Stół poświęcony polskiej szkole i dyskusji o tym, co to znaczy być nauczycielem, czym jest i ma być ten zawód, jak zbudować czy też odbudować jego pozycję. Jakiej potrzebujemy dziś szkoły i jakie ma ona zadania dla nauczyciela, rodzica i ucznia.
Obecnie wciąż miotamy się między skrajnościami - szkołą rozumianą jako usługa i szkołą jako misją. Obydwie koncepcje są ułomne, choć chętnie wykorzystywane w zależności od potrzeb i sytuacji. Żadna nie oddaje specyfiki, która leży u jej podstaw - dialogu oraz wspólnoty uczących i uczonych.

Nauczyciele i Zarząd Społecznej Szkoły Podstawowej

Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

Dzień Otwarty dla rodziców i opiekunów

Utworzono dnia 20.03.2019

Przypominamy, że 25 marca 2019r. (poniedziałek) w godzinach 17.00 - 20.00  odbędzie się w naszej szkole kolejny dzień otwarty dla rodziców i opiekunów.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Utworzono dnia 14.03.2019

Reprezentacja naszej szkoły -  uczennice i uczniowie klas 7a i 7b  - wezmą udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym 15 marca. Inicjatywa udziału w tym wydarzeniu wyszła od samych uczniów. Oni również przygotowali i przedstawili na godzinach wychowawczych prezentacje dotyczące zagrożeń dla naszego klimatu i środowiska. Brawo za pomysł!

Nie filozofuj? Wręcz przeciwnie!

Utworzono dnia 14.03.2019

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń gimnazjalnej klasy 3c Piotr Walczak znalazł się w finale Konkursu Filozoficznego " W drodze ku mądrości". Organizatorem konkusu jest Polskie Towarzystwo Filozoficzne.

Gratulacje dla Piotra i jego mentora Pana Marcina Jażyńskiego. Trzymamy kciuki za finał !

Podium w Zakopanem, a nim nasza szkoła

Utworzono dnia 06.03.2019

W klasyfikacji generalnej XXIV Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych nasza szkolna reprezentacja gimnazjalna zajęła 3. miejsce. Igrzyska odbyły się w dniach 25 lutego - 2 marca 2019r. Uczniowie startowali w czterech konkurencjach: łyżwiarstwie, narciarstwie biegowym i zjazdowym oraz w snowboardzie.

Składamy gratulacje całej szkolnej reprezetacji oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Dziękujemy za kolejny wspaniały puchar do ogromnej szkolnej kolekcji.

Biegamy dobrze z panią Anetą dla Amnesty

Utworzono dnia 19.02.2019

Po raz drugi nasza szkoła będzie wspierać akcję Biegamdobrze dla Amnesty.

31 marca pani Aneta Sobieraj, nasza wuefistka i wychowawczyni klasy VII a, wystartuje w Półmaratonie Warszawskim. Pani Aneta pobiegnie dla Amnesty International.
Amensty International  kojarzymy w naszej szkole bardziej z Maratonem… Pisania Listów, ale AI można również wspierać podczas biegów organizowanych przez Fundację Maraton Warszawski.

Każda  nasz udział w różnych formach będzie wzmocnieniem walki o prawa każdego człowieka i może przyczynić się do realnej poprawy sytuacji uchodźców, ludzi torturowanych, więzionych za swoje poglądy.

Aby wesprzeć akcję, należy wejść w link akcji zamieszczony na stronie fecebookowej szkoły. 

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas IV i I

Utworzono dnia 05.12.2018

 

Nasza szkoła prowadzi nabór do klas czwartych i pierwszych na rok szkolny 2019/2020.

Zapraszamy Kandydatów oraz ich Rodziców i Opiekunów na Dzień Otwarty w sobotę  23 lutego 2019r.

Dzień Otwarty dla Kandydatek i Kandydatów do klas IV  23 lutego (sobota) godz. 10.00 -12.00

Dzień Otwarty dla Kandydatek i Kandydatów do klas I 23 lutego (sobota)  godz. 12.00 -14.00

W zakładce Rekrutacja do naszej szkoły zamieściliśmy informacje o zasadach i terminach.

czytaj dalej na temat: Dzień Otwarty dla kandydatów do klas IV i I

Nasza klubowa II Milanowska Olimpiada Lekkoatletyczna

Utworzono dnia 14.02.2019

Nasz Uczniowski Klub Sportowy MTE Milanówek organizuje dla dzieci w wielu 6-9 lat drugą edycję Milanowskiej Olimpiady Lekkoatletycznej.

Odbędzie sie ona 16.02.(sobota) w godzinach 13.30-15.30 na hali sportowej SP nr 1 w Milanówku  przy ul. Królewskiej 69.  

Impreza ma charakter zabawy, a jej celem jest popularyzacja lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w wielu konkurencjach lekkoatletycznych.

Trenerzy UKS MTE Milanówek proszą o zaopatrzenie uczestników w strój sportowy, odpowiednie obuwie na zmianę oraz wodę.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa.

 

Nasza szkoła gra z WOŚP 13 stycznia

Utworzono dnia 10.01.2019
Zbliża się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019 roku w Hali Sportowej przy ul. Królewskiej 69 w Milanówku. Tradycyjnie nasza szkoła przyłącza się do gry Harcerzy Hufca ZHP w Milanówku, dołączyć...
czytaj dalej na temat: Nasza szkoła gra z WOŚP 13 stycznia

Brzozowa Świąteczna

Utworzono dnia 21.12.2018

Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły, Uczniom, Rodzicom, Absolwentom a także Przyjaciołom i Sympatykom Brzozowej życzenia radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ciepła, miłości i nadziei na dobry i owocny rok 2019 składają Dyrekcja i Zarząd Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego.

Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia do 2 stycznia włącznie. Zajęcia po przerwie rozpoczną się  3 stycznia 2019r.