Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Mały Maraton - wielkie przeżycia!

Utworzono dnia 27.05.2019

Mały Maraton Teatralny czyli pokaz spektakli klas 4 i 5 dostarczył wielkich przeżyć wszystkim, którzy 24 maja w piątek zasiedli w zaaranżowanej na kawiarenkę naszej sali gimnastycznej. Klasy 4 brawurowo przedstawiły dylematy uczniów starszych i młodszych związane z przekształcaniem gimnazjum w szkołę podstawową. W barwach klas 5 wystąpiła Karolina Płóciennik z rewelacyjnym 30 - minutowym monodramem opartym o prozę Robin Stevens. Jej kreacja postaci Hazel Wong to prawdziwy teatralny majstersztyk.

Mały Maraton Teatralny przebiegł jak zawsze pod czujnym okiem Pani Iwony Dornarowicz - niestrudzonej animatorki teatru w naszym gimnazjum i szkole podstawowej, autorki i reżyserki dziesiątków spektakli tworzonych i współtworzonych z grupami teatralnymi naszych uczniów.

Dziękujemy za wzruszające kameralne, a przy tym wielkie Święto Szkolnego Teatru na Brzozowej!

Wyniki Kangura Matematycznego 2019

Utworzono dnia 21.05.2019

W Kangurze Matematycznym uczennice i uczniowie naszej szkoły zdobyli 13 wyróżnień i jeden wynik bardzo dobry. Wynik należy do Mateusza Jaroszewskiego z klasy 6b, wyróżnienia w kategorii Maluch orzymały: Łucja Chlopik oraz Ala Sobczak z klas 4, wyrożnienia w kategorii Beniamin otrzymali: Mikołaj Nerkowski i Julia Pawlak z klas 5 oraz Piotr Jaroszewski, Marcin Horszczaruk, Hania Dziduszko i Karolina Pomarańska z klas 6. W kategorii Kadet wyróżnienia otrzymali: Zuzia Bukowska, Ala Januszewska, Maja Wroniszewska, Adam Pawlak i Michał Paradowski z klas 8.

Tegoroczna Gimnazjada Fizyczna - rozstrzygnięta

Utworzono dnia 20.05.2019

W Gimnazjadzie Fizycznej nasze uczennice i nasi uczniowie osiągneli wspaniałe wyniki i tytuły laureatów oraz finalistów. Z klas gimnazjalnych z najwyższych wynikiem punktowym laureatką została Klara Kliczewska z 3b, tytuł laureata i drugi wynik punktowy konkursu należy do Casa Verkuytena z 3a, tytuł finalisty otrzymał Paweł Rok z 3b.

W klasach ósmych mamy troje uczniów z tytułem laureata: Łukasza Czerniaka z 8 a z najwyższym wynikiem punktowym oraz ex aequo z trzecią lokatą Zuzię Zioło z 8b  i Adama Pawlaka z 8a.

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom oraz Pani Annie Krzyczkowskiej.

czytaj dalej na temat: Tegoroczna Gimnazjada Fizyczna - rozstrzygnięta

W "Atomie i cząsteczce" nasi bezkonkurencyjni w finale

Utworzono dnia 17.05.2019

Finał Mazowieckiego Konkursu Chemicznego "Atom i cząsteczka" rozegrany 11 maja 2019r. przyniósł wspaniałe wyniki dla naszych uczennic i uczniów. Laureatem i zwycięzcą konkursu z wynikiem 100 procent został uczeń klasy 8 b Filip Koska. Laureatką z drugą lokatą w konkursie i wynikiem 97,5 % została Dorota Jóźwiak z gimnazjalnej klasy 3a, a tytuły laureatek oraz trzecia lokata  i wynik 95% należą do dwóch naszych uczennic - Natalii Rutkowskiej z gimnazjalnej 3b oraz Gabrysi Bayer z gimnazjalnej 3c.

Gratulacje dla Doroty, Natalii, Gabrysi i Filipa oraz Pana Marcina Wróblewskiego. Nie ma to jak dobra chemia!

 

czytaj dalej na temat: W "Atomie i cząsteczce" nasi bezkonkurencyjni w finale

Wspaniałe wyniki w Konkursie Fizycznym Lwiątko

Utworzono dnia 15.05.2019

Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny Lwiątko przyniósł aż 5 wyróżnień dla naszych uczennic i uczniów. Zaszczytne tytuły kaona otrzymali: Ignacy Tworzydło z 8 b oraz Łukasz Czerniak z 8a.Równie zaszczytne tytuły taona należą do: Ali Januszewskiej i Michała Paradowskiego (oboje z 8a) oraz Pawła Roka z gimnazjalnej 3b.

Gratulacje dla Pani Anny Krzyczkowskiej oraz dla Alicji, Ignacego, Łukasza, Michała oraz Pawła.

Dwa puchary w jednych zawodach

Utworzono dnia 08.05.2019

Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych rozegrany 8 maja br. zaowocował aż dwoma pucharami dla naszej szkoły. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Domagała, Wojtek Kowalski, Kacper Kamiński, Kajetan Płuszewski, Teodor Woźnica i Ksawery Zaprawa zajęła 2. miejsce, w ślad za nimi nasze wspaniałe czwrórboistki: Marysia Berezowska, Julka Godula, Ida Folwarska, Nina Rajski, Joasia Jurczak, Julka Zduńczyk i Kinga Zajdel wywalczyły 3. miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom i dziękujemy za piękne trofea do szkolnej kolekcji.

czytaj dalej na temat: Dwa puchary w jednych zawodach

Terminy wyjazdów w ramach zielonych szkół

Utworzono dnia 30.04.2019

Podajemy terminy wyjazdów poszczególnych klas na zielone szkoły.

  • Klasy 3 gimnazjum - 19 - 22 maja 2019r.
  • Klasy 8 -  21 - 24 maja 2019r.
  • Klasy 4, 5, 6, 7 - 16 - 18 czerwca 2019r.

Terminy także dostępne na stronie w zakładce "Rodzic".

Wiosenna przerwa świąteczna

Utworzono dnia 17.04.2019

Wiosenna przerwa świąteczna rozpocznie się 18 kwietnia (czwartek) i potrwa do wtorku  23 kwietnia włącznie.

Zajęcia rozpoczną się 24 kwietnia w środę.

Życzymy Wszystkim odpoczynku w świątecznej atmosferze. Dużo rodzinnego ciepła, uśmiechu, radości i nadziei.

Nasi kochani ósmoklasiści

Utworzono dnia 12.04.2019

Zaufaliście nam i naszej szkole, przychodząc tu w zeszłym roku. Za chwilę – w poniedziałek, wtorek i środę będziecie pisać swój egzamin, egzamin ósmoklasisty.

Wiemy, jak jest on dla Was ważny.

Ważny jest też dla nas, bowiem zdecydowaliśmy się, w obliczu zmian, na tworzenie szkoły podstawowej i w takim kierunku podążamy obecnie.

To trudny i niespokojny rok w polskiej edukacji. Przykro nam, że właśnie Wy jako uczennice i uczniowie klas ósmych zostaliście wystawieni na niełatwą próbę. Stoimy podczas niej przy Was i po Waszej stronie.

Życzymy Wam w przededniu egzaminów wiary we własne siły, optymizmu, równowagi ducha i waleczności.

Wierzymy w Was i wszystkie dobre myśli kierujemy, szczególnie w tych dniach, w Waszą stronę.

Brzozową łapkę zmieniamy na te dni w Brzozowy kciuk! Na szczęście!

 

 

Nasi wspaniali gimnazjaliści

Utworzono dnia 10.04.2019

Nasze wspaniałe gimnazjalistki i nasi wspaniali gimnazjaliści rozpoczęli dziś swoje egzaminy i mają już za sobą historię z wosem oraz język polski. Jutro czyli we czwartek - przedmioty przyrodnicze oraz matematyka, a w piątek - język angielski na obu poziomach (podstawowym i rozszerzonym).

Trzymamy za Was kciuki, życzymy Wam powodzenia i wiary w siebie, pogody ducha i pozytywnej energii.

Jesteście dla nas bardzo ważni.

Myślimy o Was szczególnie ciepło w tych dniach ! Brzozowa łapka macha do Was przyjaźnie - jesteśmy z Wami!