Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Co dalej z rozbudową szkoły?

Utworzono dnia 04.12.2018

Miło nam przekazać informację, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia 24 września 2018 r. podtrzymało w mocy warunki zabudowy wydane przez Urząd Miasta Milanówka (decyzja nr 29/2017) dnia 11 maja 2017 r.

Tak więc protest złożony przez naszego sąsiada prezesa firmy Jedwab Polski został odrzucony. W związku z powyższym Zarząd MTE podpisał umowę na przygotowanie projektu budynku przy ulicy Brzozowej 1A.

Wizualizacja wstępna projektu do obejrzenia w załączniku po kliknięciu na tytuł informacji.

czytaj dalej na temat: Co dalej z rozbudową szkoły?

Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż - rozstrzygnięty

Utworzono dnia 04.12.2018

2 grudnia 2018 r. (niedziela) odbyła się kolejna edycja Mikołajkowego Konkursu Skoku Wzwyż organizowanego przez nasz Uczniowski Klub Sportowy MTE we współpracy z Milanowskim Centrum Kultury. Nagrody ufundowało Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne. Wśród wspaniałych wyników wiele udanych skoków naszych uczniów. W czołówce konkursu znaleźli się m.in.: Ola Piotrowska, Teodor Woźnica, Cas Verkuyten oraz Kacper Biedrzycki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy! Dziękujemy wspaniałej grupie kibiców dopingującej naszych zawodników. Szczegółowe informacje i wyniki na szkolnym Facebooku.

czytaj dalej na temat: Mikołajkowy Konkurs Skoku Wzwyż - rozstrzygnięty

Tenis stołowy dziewcząt - nasze zawodniczki na podium

Utworzono dnia 28.11.2018

W rozegranych w dwie kolejne środy 28 listopada 2018r. oraz 5 grudnia 2018r. Mistrzostwach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Dziewcząt Szkół Podstawowych obie nasze drużyny dziewczęce zajęły 3. miejsce w kategorii Młodzież oraz w kategorii Dzieci. Dziękujemy za piękne puchary do szkolnej kolekcji.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i nauczycielom wychowania fizycznego.

czytaj dalej na temat: Tenis stołowy dziewcząt - nasze zawodniczki na podium

"Tu mieszkam, tu oddycham" - ważna kampania społeczna z udziałem naszych uczniów

Utworzono dnia 28.11.2018

Kampania społeczna „Tu mieszkam, tu oddycham” ma na celu uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. W jej ramach odbył się w naszym mieście Konkurs Plastyczny, na który wpłynęło ponad 70 prac. Wśród laureatów znalazła się także trójka naszych uczniów: Janek Biedroń z gimnazjlanej 3b oraz Hania Żuławska i Antek Wdzięczny z klasy 4b naszej szkoły podstawowej.

Gratulujemy laureatom i Pani Agnieszce Krzysiak.

czytaj dalej na temat: "Tu mieszkam, tu oddycham" - ważna kampania społeczna z udziałem naszych uczniów

Ruch drogowy na Brzozowej i Warszawskiej - inicjatywa Zarządu MTE

Utworzono dnia 27.11.2018

Zarząd MTE wystąpił z pismem do Burmistrza Milanówka Pana Piotra Remiszewskiego w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie naszych budynków przy ulicach: Brzozowej i Warszawskiej.

Gorąco zachęcamy Rodziców i Nauczycieli do składania podpisów pod naszą petycją.

Z treścią pisma można zapoznać się w sekretariacie szkoły i tam złożyć swój podpis.

 

Świetny występ naszych Nabojowych Drużyn

Utworzono dnia 23.11.2018

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Po raz pierwszy takie zawody odbyły się 23 listopada w piątek w SP nr 5 w Grodzisku Mazowieckim,w kraju jest to 2.edycja Náboju.

Nasze dwie drużyny spisały się znakomicie, drużyna A w składzie: Łukasz Czerniak, Filip Koska, Adam Pawlak i Ignacy Tworzydło zajęła 2. miejsce, drużyna B w składzie: Maciej Reichel, Julka Talmont - Kamińska, Julka Wnorowska i Marta Żebrowska zajęła 5. miejsce. To znakomity wynik! Na 16 startujących drużyn obie nasze znalazły się w pierwszej piątce! Gratulujemy Uczennicom i Uczniom klas ósmych oraz ich Nauczycielkom, Paniom: Annie Jurczak, Katarzynie Biedrzyckiej i Annie Krzyczkowskiej.

czytaj dalej na temat: Świetny występ naszych Nabojowych Drużyn

12 listopada - dniem wolnym od zajęć edukacyjnych

Utworzono dnia 08.11.2018

W związku z przypadającym 11 listopada 2018r. (niedziela) Świętem Niepodległości, zgodnie z decyzjami władz najwyższych RP, dzień 12 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych w naszej szkole.

Święto Niepodległości - warsztaty dla klas 4 i 5

Utworzono dnia 08.11.2018

W dniach 8 i 9 listopada (czwartek i piątek) uczniowie klas 4 i 5 biorą udział w zajęciach warsztatowych o tematyce związanej ze Świętem Niepodległości.

2 listopada - dniem wolnym od zajęć

Utworzono dnia 29.10.2018

2 listopada 2018 r. (piątek) jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć.

Ruszyły szkolne etapy konkursów przedmiotowych

Utworzono dnia 17.10.2018

Od 16 października odbywają się szkolne etapy konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej. Szczegółowe terminarze dla obu typów szkół są na stronie w zakładce Uczeń/ Konkursy.

Etapy szkolne potrwają do 9 listopada włącznie. Za organizację konkursów odpowiada Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pod adresem www.mscdn.pl znajdują się regulaminy, programy i wszelkie załączniki i informacje o konkursach.

czytaj dalej na temat: Ruszyły szkolne etapy konkursów przedmiotowych