Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Społeczna Szkoła Podstawowa Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego

AKTUALNOŚCI, strona 2:

1 września - spektakl naszej grupy teatralnej

Utworzono dnia 30.08.2019

W ramach miejskich obchodów 80.  rocznicy wybuchu II wojny światowej nasza grupa teatralna klas 7 działająca pod kierunkiem Pani Iwony Dornarowicz pokaże spektakl "Jutro idziemy do szkoły". Zapraszamy wszystkich 1 września w niedzielę do "Starego Kina" w Milanówku na godz.16.00.

Uczniowie pokazywali to przedstawienie w czerwcu podczas Szkolnego Maratonu Teatralnego jeszcze jako uczniowie klas 6. 

czytaj dalej na temat: 1 września - spektakl naszej grupy teatralnej

Sekretariat szkoły w lipcu

Utworzono dnia 28.06.2019

Sekretariat naszej szkoły w lipcu będzie zamknięty. W sprawach pilnych prosimy o kontakt pod numerem 508-194-101.

 

Zakończenie roku szkolnego

Utworzono dnia 18.06.2019

Zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VII odbędzie się 19 czerwca (środa) o godz. 9.00.

Uroczyste zakończenie nauki w naszej szkole dla klas VIII odbędzie się 19 czerwca (środa) o godz. 16.30.

Uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum dla klas 3 odbędzie sie 19 czerwca (środa) o godz. 19.00

 

Wielki sukces naszych piłkarzy w Lidze Siódemek

Utworzono dnia 12.06.2019

W XVIII edycji Młodzieżowej Piłkarskiej Ligi Siódemek odbywającej sie pod patronatem Burmistrza Miasta Milanówka Pana Piotra Remiszewskiego nasza reprezentacja zajęła 1. miejsce i zdobyła wspaniały puchar.

W zawodach brali udział zawodnicy: Jan Wileński, Kamil Domagała, Bartosz Staniszewski z tytułem króla strzleców, Mikołaj Koński, Wojciech Sierociński, Jacek Tworzydło, Maks Panchyshyn, Adam Nowak -Drzewiecki, Bruno Pomarański i Jan Bronowski.

Gratulujemy wspaniałej drużynie i  trenerowi Panu Piotrowi Bronowskiemu.

Od września nasza szkoła w MegaMisji

Utworzono dnia 12.06.2019

Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do MegaMisji! MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 1-3. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. Uczą się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie, jak legalnie skorzystaćz internetowych źródeł czy jak przeprowadzić kampanię społeczną.

Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, w klasach pierwszych, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce.

 

Książki dotykowe ? - Tworzymy z powodzeniem !

Utworzono dnia 07.06.2019

W III edycji konkursu "Książka dotykowa dla każdego"  organizowanego przez Kreatywną Pedagogikę członkinie dwóch naszych zespołów zostały laureatkami. 

W kategorii III czyli w Samodzielnych Pracach Uczniów w wieku 15-19 lat za książkę dotykową "Warzywa jedz od dziś" tytuł laureata otrzymały: Hela Zielińska, Julita Tomas, Thea Pföstl, Lidka Zastawa, i Mchalina Jakubowska.

Identyczny tytuł laureatek za pracę "Pan Maluśkiewicz" przypadł w udziale: Weronice Cichockiej, Dorocie Jóźwiak, Basi Utracie i Ani Florczak.

Gratulujemy laureatkom oraz Pani Agnieszce Krzysiak, jednocześnie dziękując Pani Agnieszce za merytoryczną opiekę nad konkursem.

Nasza szkolna lekka atletyka ma się świetnie

Utworzono dnia 07.06.2019

Czwartki Lekkoatletyczne weszły już do tradycji naszej szkoły. W ich kolejnej XXV edycji zajęliśmy 1. miejsce w punktacji szkół biorących w nich udział.

Składamy gratulacje wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz animatorom Czwartków Lekkoatletycznych w naszej szkole - Paniom Joannie Domagale,  Anecie Sobieraj i Panu Olafowi Rodowaldowi.

czytaj dalej na temat: Nasza szkolna lekka atletyka ma się świetnie

Szermiercza Brzozowa

Utworzono dnia 03.06.2019

3 czerwca (poniedziałek) podczas pierwszych 4 lekcji uczennice i uczniowie klas 4 rozegrali w ramach Dnia Francuskiego I Międzyklasowy Drużynowy Turniej Czekoladowej Szabli Brzozowa MTE 2019. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach 1. miejsce zajęła drużyna Plackożerców, 2. miejsce drużyna Złota Rumba, a 3. miejsce drużyny: Cebulacy i Donaty.

Wszystkie drużyny otrzymały czekoladowe puchary, a wszystkie zawodniczki i zawodnicy medale z czekolady oraz dyplomy.

Pomysłodawcą i inicjatorem turnieju był nasz nauczyciel języka francuskiego Pan Christophe Leduc. Jako sędziów turnieju gościliśmy Prezesa Grodziskiego Klubu Szermierczego Pana Krzysztofa Karlickiego, jednego z czołowych zawodników klubu Franka Kossuta oraz naszego ucznia klasy 7a Leona Leduca.

Dziękujemy za wspaniałą sportową zabawę !

czytaj dalej na temat: Szermiercza Brzozowa

Żegnamy Gimnazjum i wspominamy Tych, którzy Odeszli

Utworzono dnia 24.05.2019

1 czerwca żegnamy się z Gimnazjum Społecznym - szkołą prowadzoną z wielkim powodzeniem przez Milanowskie Towarzystwo Edukacyjne, które tym samym obchodzi 20 - lecie swego istnienia.

W przeddzień jubileuszowego spotkania 31 maja w piątek o godz.19.00 w Kościele p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej zostanie odprawiona msza za naszych zmarłych uczniów i absolwentów Gimnazjum Społecznego MTE - Staszka, Kubę i Jeremiego.

Wspomnijmy Naszych Wspaniałych Uczniów w roku pożegnania z Gimnazjum na Brzozowej- szkoły, do której uczęszczali, z którą byli związani i która zawsze będzie o Nich pamiętać.

Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w Pływaniu

Utworzono dnia 29.05.2019

28 maja (wtorek) nasza szkolna reprezentacja braała udział w Mistrzostwach Grodziska Mazowieckiego w Pływaniu. Zawodniczki i zawodnicy naszej szkoły pływali we wszystkich konkurencjach, także w sztafetach.

W klasyfikacji generalnej starsza grupa dziewcząt zajęła 1. miejsce, starsza grupa chłopców - również 1. miejsce, grupa młodszych chłopców - 2 miejsce.

Nasza reprezentacja wygrała obie sztafety 4x 50 m stylem dowolnym zarówno w sztafecie chłopców, jak i dziewcząt starszej grupy.

Ponadto Jan Tomczak z 6b i Jakub Kuczkowski z 8b zostali wybrani najlepszymi zawodnikami mistrzostw.